Přeskočit na obsah

Akce

2019

7. – 8. 9. 2019 Mezinárodní šampionát pro Huculské koně

2015

11. – 13. 9. 2015 Mezinárodní šampionát pro Huculské koně
– Výstava, Huculská stezka, Zápřahy
Na základě doporučení Státní veterinární správy ohledně rostoucího výskytu infekční anémie koní v okolních státech se Mezinárodní šampionát huculských koní v Březí u Žinkov neuskuteční.

2013

27.4.2013 – OTEVÍRÁNÍ STUDÁNEK

Naše farma ve spolupráci s místním jezdeckým klubem Olšovka a Městysem Žinkovy připravila na sobotu 27. dubna pestrý program. Otevírání studánek bývá tradiční oslavou jara na českém venkově, které bychom rádi zavedli i u nás, na Žinkovsku. Programem této akce je průvod tvořený jezdci s koňmi, koňským spřežením a pěšky jdoucími návštěvníky, který vyráží po trase přes místní vesničky a sbírá další lidi do průvodu. Náš průvod začne na farmě Olšovka, dál povede přes obec Březí až do Žinkov a okruhem vede zpět k nám na Olšovku. Hlavní zastávkou je studánka „u Kapličky“ pod kopcem Ledvina. Zde bude „otevření“ studánky „lesní vílou“. Studánka se očistí od listí a ozdobí se jarním kvítím a pentlicemi. Otevírání studánky provází zpívání lidových písní. Pochod zakončí první jarní táborák a opékání špekáčků.
Doufáme, že průvod Otevírání studánky bude mít velkou účast a že se tato akce stane každoroční tradicí tady na Žinkovsku.
Více informací a podrobnosti již brzo na našich stránkách nebo v Žinkovském zpravodaji.

30.3.2013 – DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA FARMĚ OLŠOVKA

Farma Olšovka připravila pro všechny koňáky, pejskaře, milovníky jezdeckých sportů nebo agility a samozřejmě pro rodiče s dětmi, na letošní velikonoční sobotu, den otevřených dveří. Od 13.00 hod. odpoledne do 17.00 hodin večer tu na Vás čeká bohatý program ve formě ukázky tréningů našeho jezdeckého klubu, ukázka výcviku psů pro agility, promítání videa ze srpnového Mistrovství světa huculů, které loni na Olšovce proběhlo a samozřejmě nesmí chybět i prohlídka stájí nebo jezdecké haly. Připraveno bude i malé občerstvení za sympatické ceny v prvním patře hlavní budovy a doprovodný program pro děti.
Neváhejte, udělejte čas sobě i své rodině a přijeďte strávit příjemné chvíle k nám, na Olšovku.
Podrobné informace a program již brzo. Sledujte náš web.
BUDEME SE NA VÁS MOC TĚŠIT

2012

17. 8. – 19. 8. 2012 – Mistrovství světa Huculů
Výsledky – ke stažení (.doc) – aktualizováno 24.8.2012.

2010

13. – 15. srpna 2010 – Mezinárodní šampionát České Republiky a  Spolkové Republiky Německo pro huculské koně
Internationales Championat Tschechische Republik und Bundesrepublik Deutschland für Huzulenpferd

Březí 37, Nepomuk – Drezura, Huculská stezka, Parkur, Skoky, Výstava, Zápřah